مقایسه تلویزیون سامسونگ AU7000 و AU9000

مقایسه تلویزیون سامسونگ AU7000 و AU9000!

این بار اینجا هستیم تا تلویزیون های سال ۲۰۲۱ را با هم مقایسه کنیم و در زید ذره بین اسوبازار موشکافانه جزئیات را بررسی نماییم و در اخر نتیجه کلی را در رابطه با آنها بیان کنیم. تلویزیون های AU7000 و AU9000 هر دو تولید شده در سال ۲۰۲۱ و توسط کمپانی سامسونگ می باشند که به ترتیب از سری ۷ و ۹ این شرکت می باشند. این دو تلویزیون هر دو از نوع صفحه نمایش تخت و همچنین کیفیت تصاویر ۴K و رزولوشن تصاویر ۳۸۴۰×۲۱۶۰ می باشند که با دارا بودن قابلیت ارتقا کیفیت تصاویر حتی محتواهای قدیمی را نیز به بهترین شیوه ارائه خواهد داد. علاوه بر اینها هردو دارای توان خروجی ۲۰ وات صدا و ۲ عدد بلندگو می باشند اما با تمام این ها این دو تلویزویون سامسونگ از نظر طراحی و حتی حاشیه صفحه نمایششان باهم متفاوت بوده علاوه بر اینها دارای پایه های کاملا متفاوتی می باشند که اگر همچنان با ما همراه باشید تمام حزئیات آنها را توضیح خواهیم داد و در اخر نیز نتیجه کلی را در این را بطه به شما ارائه خواهیم داد.

مقایسه تلویزیون سامسونگ AU7000 و AU9000 از نظر دیزاین و طراحی!

همان طور که در مطالب فوق نیز همین موضوع را بیان نمدیم این دو تلویزیون ۲۰۲۱ سامسونگ از نظر طراحی بسیار باهم متفاوت بوده و با وجود اینها هرکدام از انها طرفداران خاص خود را دارند که لازم است درباره هرکدام به طور مختصر توضیح دهیم. نوع صفحه نمایش این تلویزیون ها بر خلاف تلویزیون های سونی که LED می باشند از نوع کریستالی بوده و قادر است تصاویر را با استفاده از نور پس از زمینه Edge LED به بهترین نحو ارائه دهد. اما درباره نوع طراحی انها باید گفت که پایه های تلویزیون AU7000 از نوع دو طرفه و دوشاخه ای است در حالی تلویزیون AU9000 درای پایه های کاملا متفاوت از آن نوع پایه و خمیده می باشد که ظاهر آنها را از هم کاملا متمایز نموده است. علاوه بر اینها درباره حاشیه و ظرافت صفحه نمایش ها نیز باید بگوییم که تلویزیون AU7000 نسبت به تلویزیون سامسونگ AU9000 از ظرافت و باریکی بیشتر با حاشیه اندکی برخور دار است. رنگ بدنه، قاب و پایه نیز در هردو مشکی بوده و ازین نظر هیچ تفاوتی باهم ندارند.

مقایسه تلویزیون سامسونگ AU7000 و AU9000 از نظر کیفیت تصاویر!

لازم به ذکر است که در ابتدای همین مطلب اشاره کنیم که این دو تلویزیون از نظر کیفیت تصاویر تفاوت بسیار زیادی ندارند به طوری که هر دو از کیفیت تصاویر ۴K و رزولوشن ۳۸۴۰*۲۱۶۰ استفاده کرده و باوجود ارتقا کیفیت تصاویر آنها را به بهترین نحو نمایش می دهند و همچنین پردازشگر تصاویر در هزدو از نوع Crystal Processor 4K بوده و تکنولوزی های به کار گرفته در انها نیز از جمله ۴K Upscaling برای افزایش رزولوشن و کیفیت تصاویر و پشتیبانی از فرمت های HDR. HDR10 , HLG باهم برابر هستند تنها تفاوتی که می توان درباره کیفیت تصاویر و تکنولوژی های آنها بیان کرد این است که تلویزیون AU7000 برای بازی کردن بسیار پیشنهاد نمی شود در حالی که تکنواوژی های به کار گرفته در تلویزیون AU9000 از جمله پخش تصاویر و ویدیو ها و صحنه های سریع بازی مشکی ندارد و بسیار مناسب است.

مقایسه تلویزیون سامسونگ AU7000 و AU9000 از نظر سیستم صوتی!

این تلویزیون دارای سیستم صوتی ۲ کاناله و توان خروجی ۲۰ وات صدا می باشند هرکدام از این دو تلویزیون دارای صدای فراگیر و سه بعدی نمی باشند و همچنین هر دو با استفاده از تکنولوژی Dolby Digital Plus توان صدار بهبود بخشیده و باعث بهتر شدن ان و تولید سدای فراگیر و سه بعدی می شوند.

مقایسه تلویزیون سامسونگ AU7000 و AU9000 از نظر دنیای هوشمند!

اما از نظر دنیای هوشمند فناوری و قابلیت های به کار رفته در نها جای گفتوگو دارد. این تلویزیون برخلاف تلویزیون های سونی که دارای سیتم عامل اندرویدی می باشند از سیستم عامل تایزن پشتیبانی می کنند و اما با این تفاوت که قابلیت های موجود در تلویزیون AU9000 بیشتر از تلویزیون AU7000 هستند. برای مثال تلویزیون AU9000 دارای ریموت کنرل هوشمند، دستیار صوتی، جستوجوی و دستورات صوتی می بشد که تلویزیون ۲۰۲۱ AU7000 از آنها بی بهره می باشد. اما هر دو فاقد Chromecast داخلی هستند و باره باید گفت که پشتبانی های تلویزیون AU7000 از دیگری کمتر است.

نتیجه گیری مقایسه تلویزیون سامسونگ AU7000 و AU9000!

از مقایسه این دو تلویزیون با اینکه تفاوت های زیادی بین انها موجود نبود باید گفت که از نظر سایت ما تلویزیون AU7000 از نظر طراحی پایه های آن به شکل دو شاخه ای و مشکی همچنین قابلیت ها و فناوری های موجود در انها باید گفت که از بسیاری جهات بهتر و مناسب تر می باشد اما تنها موضوعی که بهتر بودن تلویزیون AU9000 از یک نظر بیان نموده بود قابلیت بازی بر روی آن به راحتی و همچنین بازی کردن با آن بود. و اما شما قادرید بسته به موقعین و نظر خود و همچنین استفاده هایتان از انها بهترین را نسبت به خود انختاب کرده و آن را خریداری نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *