مقایسه تلویزیون سونی X9500H و X8500j

مقایسه تلویزیون سونی X9500H و X8500j!

همانطور که از دیگر مقاله های نوشته شده توسط سایت ما مشهود است ما اینجا هستیم تا در کنار شما تلویزیون های مختلف از سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ و سایر انها را باهم مقایسه کنیم و با کلی جزئیات و ریزبینی تمام انها را به طور مختصر تعریف نماییم و تفاوت ها و شباهت های آنها را در اینجا و جلوی چشمانتان به نمایش بگذاریم و در اخر نتیجه کلی را در رابطه با بهتر بودن یکی از انها بر دیگری بیان کنیم. تلویزیون های X9500H و X8500j به ترتیب محصول سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ می باشند که در سایز ها و اندازه های مختلفی نظیر: ۸۵، ۷۵، ۶۵، و… موجود است و شما می توانید بسته به مکانی که قرار است تلویزیون را در ان قرار دهید، تلویزیون مورد نظرتان را انتخاب و آن را خریداری نمایید. این دو تلویزیون هر دو دارای کیفیت تصاویر ۴k و رزولوشن تصاویر ۳۸۴۰*۲۱۶۰ می باشد که با وجود قابلیت ارتقا کیفیت در ان به خوبی می تواند هر محتوای مورد نظر را به کیفیت ۴k تبدیل نماید و شما هیچ گونه تفاوتی بین انها مشاهده نکنید. علاوه بر این ها لازم به ذکر است که تلویزیون X9500H به پورت ورودی HDMI 2.1 مجهز نمی باشد که این یعنی این تلویزیون ۲۰۲۱ برای بازی کردن و اتصال به کنسول های نسل نهم گزینه خوبی نیست. در حالی که تلویزیون X8500j این گونه نیست. اما از سویی دیگر تلویزیون X9500H دارای توان خروجی ۳۰ وات صدا از ۲٫۲ عدد بلندگو را دارد در حالی که تلویزیون X8500j مثل سایر تلویزیون های دیگر ۲۰ وات صدا را از ۲ عدد بلندگو خارج خواهد سازد. که به طور مفصل درباره هرکدام از انها توضیح خواهیم داد. ناگفته نماند که این دو تلویزیون علاوه بر ویژگی هایشان از نظر قرار گیری پایه ها و همچنین زاویه بازبودنشان هم باهم متفاوت هستند به طوری که پایه های تلویزیون X9500H باز تر و به گوشه های تلویزیون نزدیک تر است اما تلویزیون ۲۰۲۱ X8500j با او متفاوت است.

مقایسه تلویزیون سونی X9500H و X8500j از نظر دیزایین و طراحی!

تلویزویون های X9500H و X8500j هر دو دارای طراحی بسیار زیبا و منحصر به فردی می باشند که طرفداران محبوب خود را پیدا کرده اند. همان طور که در توضیحات فوق نیز به همین موضوع اشاره نمودیم این دو تلویزیون در سایز ها و اندازه های مختلفی موجود می باشند که که شما بنا به محل قرار گیری انها را انتخاب خواهید کرد. تلویزیون X8500j محصول سال ۲۰۲۱ مانند تلویزیون X9500H دارای صفحه نمایش LED و از نوع تخت می باشد اما نوع پنل استفاده شده در ان IPS در حالی که در تلویزیون X9500H از نوع VA است. این دو تلویزیون هر دو از نور Direct LED و عمق رنگ ۱۰ بیت استفاده می کنند ه قادر اند محتوای نمایش داده را بسیار قوت و نور ببخشند. پایه های این دو تلویزیون نیز با اینکه هر دو از نوع پایه های هشتیب می باشند اما محل قرار گیری پایه های X9500H بیشتر به سمت کناره های تلویزیون و باز تر می باشند که اگر تلویزیون ها را از نیمه ببینید این موضوع برایتان به خوبی قابل دید می باشد.

مقایسه تلویزیون سونی X9500H و X8500j از نظر کیفیت تصاویر!

این دو تلویزیون هردو دارای کیفیت تصاویر ۴k و رزولوشن تصاویر ۳۸۴۰*۲۱۶۰ می باشند که به خوبی تمام تصاویر را نمایش داده و قادر اند با قابلیت ارتقا کیفیت، کیفیت تصاویر را بهبود ببخشد و محتوایی زیبا و با رنگ های کاملا طبیعی در اختیار شما قرار دهند. تلویزیون X8500j سونی به کمک تکنولوژی Frame Dimming نور پس زمینه صفحه نمایش این تلویزیون را کنترل می کند و کنتراست تصویر لازم را ارائه می دهد. اما تلویزیون X9500H این کار به کمک این تکنولوژی X-tended Dynamic Range Pro انجام خواهد داد. این تلویزیون ها از فرمت های HDR، HLG, HDR10 پشتیبانی می کنند که به خوبی تصاویر و رنگ آنها را بهبود می بخشند. این دو تلویزیون حتی از نظر پردازشگر هایشان نیز باهم متفاوت هستند به طوری که پردازشگر تصاویر در تلویزیون X9500H X1 Ultimate و در تلویزیون ۲۰۲۱ X8500j از نوع ۴K HDR Processor X1 می باشد که هرکدام تصاویر را با قدرت پردازش نموده و با بهترین درجه نمایش خواهند داد.

مقایسه تلویزیون سونی X9500H و X8500j از نظر سیستم صوتی!

مانند دیگر جهات تلویزیون های X9500Hو X8500j از نظر سیستم صوتی و توان خروجی انها باهم تفاوت های چشم گیری و همچنین شباهت هایی دارند که لازم است آنها را اینجا باهم مطرح نماییم. تلویزیون X9500H با دارا بودن ۲٫۲ عدد بلند گو قادر است ۳۰ وات صدای مجازی و فراگیر را در خود پخش نماید که بلندگو های آن مانند تلویزیون X8500j از نوع X-Balanced است که در پشت صفحه نمایش ان تعبیه شده است به طوری که شما صدا را طوری خواهید شنید و تصاویر را به گونه ای خواهید دید که انگار درست در همان مکان قرار دارید. تلویزیون X8500j دارای سیستم ۲ عدد بلندگو می باشد که درحالت کلی قادر است ۲۰ وات صدا را از خود خارج نماید. و همچنین به کار گیری تکنولوژی و فناوری های Dolby Atmos، Dolby Audio و DTS Digital Surround سی شده است صدایی بسیار رسا و خوش نوا را گوش دهید.

مقایسه تلویزیون سونی X9500H و X8500j از نظر دنیای هوشمند!

تلویزیون های X9500Hو X8500j هر دو قابلیت اتصال به گوشی و وای خانگی را داند که شما توانید در انها محتواهای مورد نظر خود را انتخاب و یا دانلود کنید و حتی قادر خواهید بود که ان را در حافظه های این تلویزیون ها قرار دهید. تلویزیون X9500H با وجود سیستم عامل ۹ اندرویدی خود قادر است امکانات هوشمند بسیار خوبی را در اختیار شما قراردهد. این تلویزیون دارای Chromecast داخلی است و از AirPlay و HomeKit شرکت اپل نیز پشتیبانی می کند. بنابراین شما به راحتی می توانید موبایل های هوشمند اندرویدی و iOS خود را به آن متصل نمایید. تلویزیون X8500j نیز دارای همین قابلیت ها می باشد که با وجود برنامه Google Home صفحه نمایش موبایل خود را روی صفحه نمایش بزرگ تلویزیون منتقل و مشاهده کنید.

نتیجه گیری مقایسه تلویزیون سونی X9500H و X8500j!

اگر تاکنون مطالب بالا را به خوبی مطالعه کرده باشید حتما فهمیده اید که این تلویزیون ها هر کدام از یک نظر و در یک قابلیت خوب هستند مانند تلویزیون X8500j که از پورت ورودی HDMI 2.1 برای بازی ها پشتیبانی کرده است در حالی که در تلویزیون X9500H این قابلیت وجود ندارد اما دارای توان ۳۰ وات صدا و ۲٫۲ عدد بلندگو می باشد. همچنین نوع طراحی انها نیز کتفاوت و بسته به سلیقه هر فرد می باشد اما در حالت کلی نظر سایت ما بر این است که تلویزیون X8500j از نظر طراحی بهتر و تلویزیون X9500H دارای ویژگی های بهتری می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *