۸ اشتباه در استفاده از ماشین لباسشویی
بهمن ۶, ۱۳۹۴
خرید ماشین ظرفشویی
خرید ماشین ظرفشویی
دی ۲۲, ۱۳۹۵

راه‌های نگهداری ‌ماشین لباسشویی

خرید ماشین لباسشویی2

خرید ماشین لباسشویی2

خانواده‌هایی كه به سالم ماندن وسایل خانه اهمیت زیادی می‌دهند، ماشین لباسشویی یكی از اصلی‌ترین آنهاست. ماشین لباسشویی بویژه وقتی هزینه زیادی صرف خریدش می‌شود بیشتر تمركز خانم خانه را به خود جلب می‌كند، چون خراب شدن ماشین همان و زحمت رخت شستن با دست همان. اما راه‌هایی وجود دارد كه با رعایت آنها می‌شود به دوام ماشین لباسشویی و خوب كار كردنش امیدوار بود.

گام اول در نگهداری از ماشین لباسشویی این است كه آن را در جایی قرار دهیم كه به شیر آب، پریز برق و خروجی فاضلاب نزدیك باشد. قدم دوم به یاد داشتن این نكته است كه نباید هرگز ماشین را بیش از حد ظرفیت آن پر كرد، چون این كار باعث می‌شود لباس‌ها براحتی در آب حركت نكنند و در نتیجه بخوبی شسته نشوند.

دانستن این نكته هم ضروری است كه هر برنامه لباسشویی برای شستن گروهی خاص از لباس‌هاست پس اگر اصرار داشته باشیم كه تمام لباس‌ها با یك برنامه مشخص شسته شوند به ماشین لباسشویی‌مان آسیب می‌زنیم.

اما اگر به جای ماشین تمام خودكار ماشین‌های نیمه خودكار در خانه دارید به یاد داشته باشید تا پس از هر بار شستشو آب اضافه داخل محفظه را خالی كنید (در ماشین‌هایی كه در آن از بالا باز می‌شود). البته شستن هر روزه محفظه لزومی ندارد مگر این‌كه در آخرین شستشو از سفید كننده یا ماده افزودنی مشابه استفاده كرده باشید.

رعایت این نكته هم بسیار ضروری است كه پس از شستن مواد پرز دار مانند عروسك، پتو و… فیلتر ماشین را بخوبی پاك كنید.

بعضی از اشكالات رایج
بعضی وقت‌ها امكان دارد كه با رعایت تمام این موارد باز هم ماشین لباسشویی ما دچار اشكال شود، اما اگر هنگام استفاده از ماشین لباسشویی متوجه ایرادی شدید، وحشت زده نشوید و موضوع را فورا به موتور آن ارتباط ندهید، چون در بسیاری از مواقع، مشكل تنها بر اثر یك ریزه‌كاری به وجود آمده
است.

یكی از این ریزه‌كاری‌ها این است كه اگر ماشین پر از آب نمی‌شود، به احتمال زیاد یا لوله آب آن یا صافی رابطش گرفته است و با تمیز كردن مرتب صافی و برطرف كردن گرفتگی لوله، اشكال رفع خواهد شد.

اشكال رایج دیگر هنگام استفاده از ماشین لباسشویی خروج كف از زیر بدنه آن است، پس اگر چنین مشكلی دارید، بدانید كه یا زیاد از حد در محفظه پودر ریخته‌اید یا پودری كه استفاده كرده‌اید مناسب ماشین لباسشویی نیست.

اما اگر ناگهان آب از ماشین سرازیر شد قبل از هر چیز باید لوله فاضلاب را كنترل كنید تا مطمئن شوید كه گرفته نباشد. اگر لوله مشكلی نداشت آنگاه به دنبال رفع مشكل دستگاه باشید.

اگر چرخش ماشین نیز صدای زیادی دارد، مشكل می‌تواند به یاتاقان آن مربوط باشد كه علامت آن تشكیل لكه‌های زنگ زده در زیر و پشت دستگاه است. اما اگر محفظه مشكلی نداشته باشد، منبع صدا می‌تواند وجود یك جسم خارجی در بخش موتور یا پمپ باشد. اما قبل از اینها، باید از تراز بودن ماشین روی سطح زمین مطمئن شوید.
البته گاهی هم لباس‌ها داخل محفظه به یكدیگر می‌پیچند و تعادل ماشین را بر هم می‌زنند در این هنگام اگر ماشین روی سطح زمین تراز نباشد، ماشین تكان‌های شدید همراه با سرو صدای زیاد خواهد داشت.

راه‌هایی برای صرفه‌جویی
این باور كه آب داغ باعث شستشوی بهتر لباس می‌شود را از خود دور كنید و با تغییر دادن درجه ماشین از داغ به گرم، مصرف انرژی را كاهش دهید. سعی كنید به یك بار شسته شدن لباس‌ها بسنده كنید بویژه لباس‌هایی كه می‌دانید زیاد كثیف نیستند و زود تمیز می‌شوند. بهتر است پارچه‌های خیلی چرك را ابتدا خیس كنید. برای این كار می‌توانید از برنامه خیساندن لباس‌ها استفاده كنید. به این ترتیب در استفاده از وقت و انرژی صرفه‌جویی
كنید.

از پودر هم بیش از حد نیاز استفاده نكنید، چون كف بیش از حد به ماشین فشار می‌آورد و انرژی بیشتری مصرف می‌كند.

1 دیدگاه

پاسخ دهید